Començant nou bloc: “Com MOLA jugar a la nostra escola!”

Doncs sí, per si no tenia prou amb un bloc ara he començat un altre nou amb els meus alumnes. Un altre projecte que intentaré compaginar (no sé com…) amb el d’Idees Magistrals.
S’anomena “Com MOLA jugar a la nostra escola!” i pretén ser una mena de diari on escrivim tant jo com també els menuts que tinc per l’aula. En resum, una petita finestra on les famílies poden vore què fan els seus fills/es explicat en primera persona. A més, qui ha dit que aprendre a llegir i escriure no és divertit? Entreu i podreu vore un exemple de com utilitzar un bloc per a la vostra aula. Comprovareu que és una eina molt motivant per a l’aprenentatge de la lectoescriptura.


8 thoughts on “Començant nou bloc: “Com MOLA jugar a la nostra escola!””

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *